Jaka myjka do mycia elewacji pomórzcie

Wszystko o urządzeniach oraz sprzęcie wykorzystywanym do profesjonalnego sprzątania.

Moderator: modek

Jaka myjka do mycia elewacji pomórzcie

Postprzez david29 » piątek, 10 lip 2009, 21:20

Witam proszę o podpowiedz jaki zakupić sprzęt do mycia elewacji.Pomóżcie
nie wiem czy powinno być to urządzenie na 230 czy na 400 v>mało kto może mieć silę w domku.
david29
Nowy

Postprzez Knys » piątek, 10 lip 2009, 22:55

Cos z oferty kranzlego
OSTECH -czyszczenie kostki brukowej, elewacji http://www.ostech.pl
Knys
Stały bywalec

Postprzez horecaserwis » sobota, 11 lip 2009, 08:26

FAJNĄ MYJKĄ NA 230 V JEST KRANZLE MODEL 599TST LUB PROFI 195TST SĄ TO WYTRZYMAŁE MYJKI Z WOLNO OBROTOWE 1400 OBR NA MIN NURNIKI POKRYTE MAJĄ W CERAMIKĄ
Horeca Serwis Sklep Online
http://www.horecaserwis.pl/
503 193 796
Sprzedaż Wynajem i Serwis
Maszyny czyszczące
Szorowarki,Zamiatarki,Odkurzacze,artykuły papierowe
horecaserwis
Nowy

Re: Jaka myjka do mycia elewacji pomórzcie

Postprzez mugeimumei » poniedziałek, 13 lip 2009, 12:20

Witam!
Polecam myjkę danubio z oferty Lavora. Pompa rzędowa, nurniki pokryte ceramiką, niski obrót.
KO
mugeimumei
Nowy

Postprzez Select » środa, 15 lip 2009, 18:58

horecaserwis napisał(a):FAJNĄ MYJKĄ NA 230 V JEST KRANZLE MODEL 599TST LUB PROFI 195TST SĄ TO WYTRZYMAŁE MYJKI Z WOLNO OBROTOWE 1400 OBR NA MIN NURNIKI POKRYTE MAJĄ W CERAMIKĄ

Czy jest zestaw do hydropiaskowania współpracujący z myjką 195TST?
Jeśli tak to jaka cena lub jakiś link do akcesoriów do tej myjki.
Druga sprawa, to jaki jest pobór prądu tego urządzenia-zamierzam kupić agregat prądotwórczy przy którym by pracowała.O jakiej mocy potrzebny mi agregat bo nie wiem, czy lepiej bedzie kupić tę myjkę+agregat czy spalinową zimnowodną.
Dzięki z góry
Select
Nowy

Postprzez horecaserwis » czwartek, 16 lip 2009, 08:43

zestaw do piaskowania można dokupić koszt około 300zł netto
moc przyłączeniowa 3,2kw
koszt myjek spalinowych Kranzle zimnowodnych zaczyna się od 7000zł netto
Horeca Serwis Sklep Online
http://www.horecaserwis.pl/
503 193 796
Sprzedaż Wynajem i Serwis
Maszyny czyszczące
Szorowarki,Zamiatarki,Odkurzacze,artykuły papierowe
horecaserwis
Nowy

Postprzez dziadek » poniedziałek, 18 sty 2010, 11:12

Witam na forum.
Od jakiegoś czasu zajmuję się praniem dywanów/tapicerek. Chcę poszerzyć usługi o czyszczenie elewacji, kostki brukowej, ogrodzeń.

Nie mam na razie za dużych pieniędzy żeby kupić myjkę spalinową ciepłowodną, zastanawiam się czy myjka Karcher HDS 558 C Eco o parametrach cisnienie: max 140bar, Wydajność tłoczenia 280-550l, temperatura max. 155 da radę na początek.

Myślałem też o zakupie zamiatarki i szorowarki jednotarczowej do kostki brukowej-czy to dobry pomysł przy tej działalności?
dziadek
Nowy

Postprzez Knys » poniedziałek, 18 sty 2010, 17:34

Wydajność 500 litrów na godzine to dość mało, nawet bardzo mało daje to jakieś 8,5 litra na minute. Przy myjce wysokociśnieniowej należy pamiętać że oprócz cisnienia ważny jest też przepływ wody. I tutaj wydajność 20 litrów na minute jest optymalnym parametrem. Czyszczenie elewacji to dość oględnie powiedziane, do wielu zastosowań będzie w sam raz, a do innych za mało. Wiadomo że nie bedziesz czyscił piaskowca 200 barami bo zrobisz mu krzywdę. Z czyszczeniem ciśnieniowym jest tak że regulujesz sobie ciśnienie regulatorem ciśnienia, lub odsuwasz lance od czyszczonej powierzchni. Przy czyszczeniu zapyziałej kostki to jest ból ze 140 barami, jeszcze z takim wydatkiem wody to sie zarąbiesz. Duże ciśnienie przydaje sie przy czyszczeniu zabrudzeń pobudowlanych, bo wtedy siła wody odrywa kawałki zaprawy. Myjka na 220V to zabawka nie nadaje sie do takich zlecen. Pompa swoje potrzebuje i nie uzyskasz ciśnienia wiecej jak 140 bar i wydatku 13 litrów na minute. Z kolei siła daje rade nawet i 1000 bar i 30 litrów na minute. Ale do tego trzeba kawał dobrego kabla, a w domkach instalacja nie wytrzyma takiego obciążenia. To nie jest tak że myjka na 220V z marketu to gówno. Jedni potrzebuja opłukać auto na działce raz w tygodniu przez 20 minut i to wystarczy. Nikt nie bedzie kupowal myjki spalinowej bo mu to poprostu niepotrzebne. Na myjniach bezdotykowych stosowane są także pompy 110-180 bar ale wydatek wody bywa nieraz i 25 litrów, pompy takie przystosowane są do ciągłej pracy, zalane olejem. Jeśli wykonujemy pracę w terenie mamy problemy z dostepem do prądu. Ktoś zaraz powie ok można kupić agregat i po problemie.Jednak agregat który bedzie miał 8 kW założmy kosztuje powyzej 8000 zł. A chińskie agregaty z dymnym napisem 10kW to tylko chwyt marketingowy, nie są w stanie wygenerować połowy tej mocy. Wiec myjka elektryczna 250 bar 20 litrów na minute plus agregat to koszt znacznie wyższy niż myjka o takich parametrach ale spalinowa. Ja także używałem myjek Boscha z marketu, zajechałem je nawet dwie. Jedna wytrzymała 16 godzin ciągłej pracy druga troszke więcej. I dalej teoretycznie one pracują, ale jest problem z ciśnieniem, pompy już ciekną i są to jednorazowe zabawki. Pompa najczęsciej są nierozbieralne, a zakup nowej pompy plus wymiana kosztuje wiecej niż kompletna nowa myjka. Proszę poobserwować aukcje w internecie. Ostatnio był do sprzedania sprawny agregat ciśnieniowy oertzena z 1982 roku, chyba o czymś to świadczy. Wiadomo sprzęt do tanich nie należy, ale jeśli ktoś poważnie myśli o takich usługach to powinien pomyslec o poważnym sprzecie. Do czyszczenia wymoienników ciepła używa się myjek po 2500 bar to juz absolutny kosmos. Myjką 2500 bar można czyścic powierchnie z farby uzyskując II klasę czystości. I wychodzi to znacznie taniej niż piaskowanie. Pozatym suche piaskowanie odchodzi do lamusa ze względu na powikłania jakie występują u ludzi.
Knys
Stały bywalec

Postprzez dziadek » czwartek, 21 sty 2010, 15:12

Dzięki Knys za odpowiedź.

To jeszcze jedno pytanie.

Znalazłem taką myjkę w internecie:
http://maszyno-bud.prv.pl/index22.html

Parametry wg opisu:
Myjka PT-3800 13KM.
Dane techniczne:
- masa własna 68kg
- silnik benzynowy czterosuwowy 13KM
- rozruch ręczny
- ciśnienie robocze 270bar
- przepływ 25 litrów/min.
- długość węża z lancą 15 m
- cztery rodzaje dysz
- myjka może pobierać wodę ze zbiornika
(sama zasysa)

Wg informacji, które uzyskałem w tej firmie jest to myjka produkcji niemieckiej Firmy HOLZINGER, myjka nie ma zwijaka, zużycie paliwa ok 1,2 l/h, gwarancja 12 miesięcy, posiada regulację ciśnienia.

Może ktoś spotkała się z tym urządzeniem i ma jakąś wiedzę na ten temat.

Druga sprawa to niepokojąca cena tej myjki wynosząca 2700 zł netto.
dziadek
Nowy

Postprzez Knys » czwartek, 21 sty 2010, 17:10

Witam ta myjka jest tak samo niemiecka jak Ty jesteś z Nowej Zelandii. Chyba że faktycznie jesteś z Nowej Zelandii:). Ten silnik to kopia Hondowskiego silnika GX390. Kiedyś studiowałem wnikliwie budowe obydwu, to Chińczycy skopiowali wszystkie przetłoczenia. Jeśli chodzi o ich bezawaryjność to jest to dramat. Części od Hondy nie pasuja, wiec jak coś się zesra to kiszaka. Sprzęt jest kopiowany łącznie z pompą. Nawet na allegro były delikatnie uszkodzone, tak samo jak agregaty . Dlaczego ludzie sprzedają prawie nowy sprzęt z przepracowanymi 40 godzinami. Jesli chcesz coś spalinowego to szukaj z silnikiem Honda lub Briggs&Stratton najlepiej Vanguard V Twin i pompami albo Hawka, Interpumpa jest jeszcze CAT i wiele innych. Za 5 lat jak coś Ci sie zesra to zrobisz to zawsze. Popatrz że teraz wiekszość kosiarek jest z silnikami Briggsa. Silniki mniej wrażliwe na złe paliwo niż Honda. Na Honde nie powiem nic złego. I pamietaj myjka 13 koni nie pali 1,2 litra na godzine no chyba że pali coś innego :)
Knys
Stały bywalec

Postprzez Knys » czwartek, 21 sty 2010, 17:16

Aha 25 litrów na minute i 270 bar dobre sobie przy silniku 13 Koni. Ona za chiny nie ma 270 bar i takiego przepływu. Pompa generująca takie cisnienie i przepływ potrzebuje silnika conajmniej 20HP. Czy to spalinowego czy elektrycznego
Knys
Stały bywalec

Postprzez clean-serwis » sobota, 23 sty 2010, 13:23

Zajmuje sie myciem elewacji oraz kostki i uzywam "zoltego sprzetu", chyba tylko dlatego ze serwis jest wszedzie. Jak narazie sprzecik mam rok i ciezko pracuje na siebie po 8-10h w ciagu dnia. Teraz oczywiscie stoi zabezpieczony ze wzgledu na pogode. Ale do konkretow, jest to Karcher HDS 801B,

Dane techniczne:
Ciśnienie (bar/MPa) 140 / 14
Wydajność tłoczenia (l/h) 600
Maks. temperatura (°C) maks. 98
Zużycie paliwa (kg/h) 3,7
Rodzaj silnika GX 160 K1/petrol
Producent silnika Honda
Moc silnika netto (kW) 3,6
Moc silnika brutto (kW/hp) 4 / 5,5
Ciężar (kg) 110
Wymiary (dł. x szer. x wys.) (mm) 1168 x 862 x 767

Do myjki dokupilem jeszcze FR 30 Me, bardzo przydajace sie do mycia kostki i tarasow.

Narazie nie moge narzekac na ten sprzet, jedyne co sie popsulo to pekl mi raz oring gumowy, a takze urwalem linke od zapalania....
Na obecny sezon rozwazam dokupienie kolejnej myjki lecz modelu wyzej, HDS 1000DE, lub BE.
P.H.U. "CLEAN - SERWIS" Radosław Grygiel
Usługi Porządkowe

T. 502 752 211
@. clean-serwis@wp.pl
W. www.clean-serwis.dl.pl
clean-serwis
Nowy

Postprzez Knys » sobota, 23 sty 2010, 13:44

Tutaj nie mogę powiedzięc złego słowa na karchera, w przeciwieństwie do ekstraktorów. Dobra pompa, do dobry silnik. Sprzęt jednak drogi w stosunku do swojej wydajności.
Knys
Stały bywalec

Postprzez dziadek » poniedziałek, 25 sty 2010, 12:53

Ok dzięki za podpowiedzi.

Moje typy to:

ciepłowodny Karcher HDS 1000BE/DE (40 - 200 bar, 450 - 900 l/h) - trochę ciężki sprzęt ok 180kg netto, podjadę do Karchera i zobaczę jak się tym manewruje.
lub zimnowodny Karcher HD 1050 (40-230Bar, 400-930 l/h) + osobny podgrzewacz wody - o wiele lżejszy i tańszy

@ clean-serwis czy ten Karcher FR 30 Me podłączasz do jakiegoś odkurzacza czy pracujesz bez? Czy można zastąpić to urządzenie np jednotarczówką? Czy do polbruku opłaca się kupować zamiatarkę?
dziadek
Nowy

Postprzez euro_coins » poniedziałek, 1 lut 2010, 11:50

Polecacie taka myjke KRANZLE PROFI 195TST, wiem juz ze jest dysza do piaskowania, ale mam jeszcze pytanie czy istnieja jakies podgrzewacze wody, gdybym chcial usuwac grafiti, czy tez trzeba kupic lepszy sprzet?
euro_coins
Nowy

Następna strona

Powrót do Sprzęt i urządzenia czyszczące