Jaki sprzęt jest niezbędny i najlepszy??

Wszystko o urządzeniach oraz sprzęcie wykorzystywanym do profesjonalnego sprzątania.

Moderator: modek

Jaki sprzęt jest niezbędny i najlepszy??

Postprzez Moniqa » piątek, 22 sty 2010, 15:19

Witam profesjonalistów;)
Potrzebuję Waszej pomocy w zakresie doboru odpowiedniego sprzętu czyszcząco-piorąco-szorująco-myjącego etc...;) wraz z wyborem profesjonalnych środków czyszczących. MOja firma będzie oferować usługi w zakresi sprzątania biur:czyszczenie posadzek, odkurzanie, pranie wykładzin, mycie mebli, urządzeń sanitarno-higienicznych wraz z dezynfekcją,mycie powierzchni podłogowych w ciągach komunikacyjnych, mycie lamperii , mycie okien, konserwacja-gruntowne czyszczenie posadzki wraz z zabezpieczeniem podłogi, pranie dywanów i tapicerki...Kompletnie nie wiem jaki wybrać sprzęt i środki czystości? Planuję zakupić też wózki wraz z wyposażeniem, które mogłabym wtawić do firm na stałe, jaką firmę byście polecili?Potrzebuję też porady w wyborze samojezdnej maszyny myjąco-czyszczącej.Priorytetem dla mnie jest jakość, cena i serwis.

Bardzo liczę na Waszą profesjonalną pomoc.
Dziękuję!!!
Moniqa
Nowy

Re: Jaki sprzęt jest niezbędny i najlepszy??

Postprzez gustaff » piątek, 22 sty 2010, 16:43

Sprzętem się nie przejmuj, kupisz go od ręki jak będziesz miała konkretne potrzeby (jedynie na maszynę do mycia lamperii będziesz musiała trochę poczekać :wink: )
Kolejność jest taka: masz obiekt, zlecenie dobierasz do niego technologię a do technoligii odpowiedni sprzęt.
gustaff
Stały bywalec

Postprzez Moniqa » piątek, 22 sty 2010, 17:55

Gustaff,dziękuję za odpowiedź;)
myślę jednak, że sprzęt jest dosyć istony jakby nie było...narzędzie pracy;)proponując powyższe usługi muszę już dysponować sprzętem żeby potem nie biegać jak kot z pęcherzem i szukać potrzebnego sprzętu...a klient nie zawsze poczeka. Jestem zdecydowana kupić sprzęt potrzebuję tylko informacji na temat dobrego i sprawdzpnego sprzętu, niezbędnego do wykonywania wszystkich wymienionych przeze mnie czynności.

Liczę na Waszą pomoc i dobre rady.
pozdrawiam
Moniqa
Nowy

Postprzez merlo » piątek, 22 sty 2010, 19:15

jesli chodzi o sprzet niezbedny,najlepszy- czyszczaco ,pioraco,szorujaco,myjaco,odkurzajaco,polerujaco,odkarzajaco,czyszczaco,odchudzajaco,upiekrzajaco....etc :wink: wybral bym produkt KARCHERA - po paru przerobkach napewno sprosta twoim wymaganiom :D
merlo
Nowy

Postprzez Marcin Kokot » piątek, 22 sty 2010, 19:46

proszę o kontakt; ostatnio miałem klienta uruchamiającego działalność (była dotacja na uruchomienie firmy) i bazując na moim doświadczeniu mogę zaproponować konkretne rozwiązania

po szczegóły odsyłam na moją stronę www - tutaj żadnych nazw nie wymienię, bo boję się admina :lol:
Pollet środki czyszczące dla profesjonalistów, maszyny czyszczące Fiorentini
http://www.cleantec.com.pl
https://www.facebook.com/pages/Cleantec/581493778587774
Marcin Kokot
Stały bywalec

Postprzez gustaff » piątek, 22 sty 2010, 21:01

Na usługę stałą nigdy nie wchodzisz z dnia na dzień. Także sprzęt zawsze zdążysz kupić.
Jeśli jednak chcesz czekać ze sprzętem i środkami pod parą, tak by być gotowa obsłużyć każdy obiekt to musisz mieć wolne jakieś 300-500 tys zł netto. Pamiętaj również o tym, że sprzęt sam nie sprząta. Potrzebni są ludzie, o których o wiele trudniej niż o sprzęt. Warto więc zatrudnić tak na początek z 50 osób. Postępując w ten sposób będziesz pionierem na naszym rynku.

Nie masz obiektu to nie wiesz nawet jaki sprzęt jest Ci potrzebny. Nie wierz przedstawicielom handlowym w bajki o sprzęcie uniwersalnym - taki nie istnieje.
gustaff
Stały bywalec

Postprzez Moniqa » piątek, 22 sty 2010, 23:18

wielkie dzięki za pomoc;)jak zwykle na grupę wsparcia zawsze można liczyć, zawsze chętna do pomocy:-))

oczywiście, że nie wierzę w uniwersalne maszyny czy cokolwiek innego;)jak coś jest do wszystkiego to znaczy, że... do niczego;)) co nie zmienia faktu, że potrzebuję urządzeń, które piorą, czyszczą itp.;))

POdzielcie się proszę swoimi doświadczeniami co do marki sprzętu, jakości, ceny i serwisu. Wasze doświadzczenie to duże wsparcie więc proszę piszcie piszcie, licze na Wasza pomoc;))
pozdrawiam
Moniqa
Nowy

Postprzez Brudny Harry » poniedziałek, 25 sty 2010, 15:27

Co do wyboru sprzętu to trudno obiektywnie coś doradzić. Ogólna charakterystyka jest taka: sprzęt włoski jest słaby jakościowo, ale w przystępnej cenie, sprzęt niemiecki jest dobry, ale drogi, urządzenia angielskie są dobrej jakości w przystępnej cenie.
Brudny Harry pojawił się w mieście. I on tu teraz posprząta.
http://www.brudnyharry.pl
Brudny Harry
Nowy

Postprzez horecaserwis » wtorek, 26 sty 2010, 10:28

a ja tam wolę włoski sprzęt np (comaca i fimapa) i tylko takie maszyny nam się sprawdzają w wypożyczalni
mają porządne przekładnie duże dociski szczotek i zasilanie na 36V co znacznie wydłuża ich pracę
mamy maszynę z 1999 roku która od 7 lat jest wypożyczana na minimum 2 tygodnie w miesiącu i pracuje w ciężkich warunkach na doczyszczaniu po budowlanym lub czyszczeniu garaży oprócz baterii , szczotek silników , paska napędowego nic w niej nam się nie uszkodziło, na rynku wtórnym spotykam maszyny z 1995r i dobrze jeszcze sobie radzą ze sprzątaniem
jest porządnie zrobiony prosty w obsłudze, oryginalne części eksploatacyjne są w niskiej cenie porównując do angielskiego
Horeca Serwis Sklep Online
http://www.horecaserwis.pl/
503 193 796
Sprzedaż Wynajem i Serwis
Maszyny czyszczące
Szorowarki,Zamiatarki,Odkurzacze,artykuły papierowe
horecaserwis
Nowy

Postprzez Marcin Kokot » wtorek, 26 sty 2010, 16:25

a dla "Brudnego Harrego" jaki sprzęt jest niemiecki ? Bo taki Karcher np. ma sporą fabrykę urządzeń w słonecznej Italii :lol:

taka ogólna charakterystyka jest efektowna, ale pozbawiona sensu - przypomina dyskusje z rynku samochodowego

sam jestem importerem włoskiej firmy - i nie mam zastrzeżeń do jakości....firma firmie nierówna

podobnym uproszczeniom narodowościowym mówię stanowcze NIE :evil:
Pollet środki czyszczące dla profesjonalistów, maszyny czyszczące Fiorentini
http://www.cleantec.com.pl
https://www.facebook.com/pages/Cleantec/581493778587774
Marcin Kokot
Stały bywalec

Postprzez gustaff » wtorek, 26 sty 2010, 20:34

Fakt, Karcher jest już "czysto" niemiecki tylko z nazwy. Podobnie Hako.
Ja czekam na "polski" sprzęt. Na razie mamy takie rodzynki jak wózki (Splast), odkurzacze (Profi) i szczotki (Kastell). Ogólnie sprzęt wart swojej ceny (jak się wynegocjuje sensowny rabat 8) ). Pewnie coś tam jeszcze by się znalazło ale mało tego.
gustaff
Stały bywalec

Powrót do Sprzęt i urządzenia czyszczące