Polerka do doczyszczania?

Czyli podłogi drewniane, pvc, linoleum, gres, marmumr, kamień itp...

Moderator: modek

Polerka do doczyszczania?

Postprzez rafał » sobota, 2 sty 2010, 02:54

Posiadam maszynę jednotarczową wysokoobrotową. Z tego co już dowiedziałem się na forum, to przeznaczona jest raczej do polerki, niż do szorowania, gdyż do tego stosuje się urządzenia niskoobrotowe. Mam jednakże pytanie. Czy na lepszy efekt w ewentualnym doczyszczaniu podłóg taką maszyną może pomóc twardszy pad?
rafał
Nowy

Re: Polerka do doczyszczania?

Postprzez janwilczak » sobota, 2 sty 2010, 11:41

rafał napisał(a):Posiadam maszynę jednotarczową wysokoobrotową. Z tego co już dowiedziałem się na forum, to przeznaczona jest raczej do polerki, niż do szorowania, gdyż do tego stosuje się urządzenia niskoobrotowe. Mam jednakże pytanie. Czy na lepszy efekt w ewentualnym doczyszczaniu podłóg taką maszyną może pomóc twardszy pad?

Czy urzadzenie o jakim Pan mysli "wysokoobrotowe" to jednotarczowka ktora chce sprzedac?
JW
->"Pecunia non olet"<- NIc nie sprzedaje, niczym nie handluje - nie udzielam w tym zakresie "obiektywnych" informacji na PW.
janwilczak
Stały bywalec

Postprzez rafał » sobota, 2 sty 2010, 15:18

Zgadza się. Moje pytanie związane jest z małym zainteresowanie kupnem :D.
rafał
Nowy

Postprzez rafał » niedziela, 3 sty 2010, 13:23

Jednakże chciałbym się dowiedzieć abstrahując od tej maszyny, czy w ogóle twardy pad we wspomnianym przeze mnie przypadku pomaga w doczyszczaniu podłóg polerką? Wiem, że pytanie może wydawać się banalne, jednakże czyszczeniem podłóg zajmuję się sporadycznie.
rafał
Nowy

Postprzez TOMADEX » poniedziałek, 4 sty 2010, 15:01

Panie Rafale. Polerka nie doczyszcza. Nie można mówić tu o szorowaniu ponieważ nie zastosuje pan chociażby środka chemicznego. Polerkę stosuje sie jedynie do polerowania lub ogólnie - do pielęgnacji podłóg. Polerki maja dużą prędkość ale słabą moc. Szorowarka odwrotnie (chociaż dokładnie aspekty techniczne nie sa mi znane). Więc jeżeli chciałby Pan sprzedać polerkę a reklamuje Pan ją jako szorowarkę... wydaje się Pan sprzedawcą mało wiarygodnym.
Pady... w zależności od zastosowania (polerowanie powierzchni nawoskowanych, polimeryzowanych, pielęgnacja "na sucho"...) polerki można stosować pady różne ale nie są polecane twarde i ja osobiście nie znam dla nich zastosowania. Jedynie można uszkodzić podłogę - np. spalić linoleum. Do takich urządzeń powinno stosować się pady miękkie, które lepiej przylegaja do powierzchni i wytwarzają odpowiednią temperaturę.
POzdrawiam.
TOMADEX ==PORFESJONALNA CZYSTOŚĆ==
-chemia przemysłowa Royal
-środki higieniczne, urządzenia
-wózki i zestawy porządkowe
-usługi i doradztwo w zakresie kompleksowego sprzątania
TOMADEX
Stały bywalec

Postprzez rafał » wtorek, 5 sty 2010, 21:28

Moje pytanie stąd, ponieważ na stronie producenta podana jest informacja, iż to maszyna do czyszczenia i polerowania, więc mówienie o mojej wiarygodności jest trochę nie na miejscu! Poza tym ja osobiście w rubryce sprzedaży nie podaję takiej informacji, a jedynie, iż to jednotarczówka, podając link do strony producenta, aby każdy mógł sam zapoznać się z moją ofertą obiektywnie. Co więcej. Przy zakupie wspomnianej maszyny otrzymuje się firmowy środek zarówno do czyszczenia, jak i polerowania. Ot, stąd cała afera i problem, który starałem się wyjaśnić i uzyskać od szanownych Kolegów wyjaśnienia. Pozdrawiam.
rafał
Nowy

Postprzez TOMADEX » środa, 6 sty 2010, 16:30

przyznam, że ja nie znam polerki która doczyszcza! Ale prosze podać link a chętnie zobaczę. Może jest to urządzenie dwubiegowe...często spotykam się z tym, że na urządzenie takie mówi sie że poleruje i doczyszcza?
TOMADEX ==PORFESJONALNA CZYSTOŚĆ==
-chemia przemysłowa Royal
-środki higieniczne, urządzenia
-wózki i zestawy porządkowe
-usługi i doradztwo w zakresie kompleksowego sprzątania
TOMADEX
Stały bywalec

Postprzez janwilczak » środa, 6 sty 2010, 17:02

rafał napisał(a):Posiadam maszynę jednotarczową wysokoobrotową. Z tego co już dowiedziałem się na forum, to przeznaczona jest raczej do polerki, niż do szorowania, gdyż do tego stosuje się urządzenia niskoobrotowe. Mam jednakże pytanie. Czy na lepszy efekt w ewentualnym doczyszczaniu podłóg taką maszyną może pomóc twardszy pad?

Zgodze sie z kolegami, ktorzy twierdza polerka jest z reguly wysokoobrotowa. Z innej reguly urzadzenie wysokoobrotowe to urzadzenie walcowe;-). Inna metodologia to uzycie szorowarki talerzowej i w zaleznosci od zastosowanego padu:
- albo szorowarka
- albo polerka

Kakofonia pojec;-)
I jeszcze jedno;
a) ile musi byc r/s aby dane urzadzenie nazwac wysokoobrotowym? I dlaczego to wlasnie ta liczba r/s ma byc tym wyznacznikiem?
b) dlaczego wsrod urzadzen wysokoobrotowych nie ma "talerzowek" mimo, ze niektorzy bardzo by chcieli? ;-)

Pozdrawiam
JW
->"Pecunia non olet"<- NIc nie sprzedaje, niczym nie handluje - nie udzielam w tym zakresie "obiektywnych" informacji na PW.
janwilczak
Stały bywalec

Postprzez rafał » środa, 6 sty 2010, 19:15

rafał
Nowy

Postprzez janwilczak » środa, 6 sty 2010, 20:09

rafał napisał(a):No i tu zdziwię Panów. Oto link http://www.cleanfix.com/prod_overview.p ... =5&lang=pl

No i wystarczy podpiac pad lub zastosowac szczotke i mamy albo polerke albo tarczowke ;-)
janwilczak
Stały bywalec

Postprzez www.megachem.pl » środa, 6 sty 2010, 22:51

To maleństwo często sprzedaje się do barów- małe powierzchnie, raz na czas przelecą sobie taką maszynką i szafa gra.

Poza tym ma jeszcze jedną zaletę- może pracować pionowo- np. na ścianach- taka ciekawostka. To maleństwo producent zaleca między innymi do odświeżania wykładzin.
F.H. "MEGACHEM" Jakub Prokopowicz
Nowy Sącz
www.megachem.pl
512 117 510
- profesjonalne czyszczenie dywanów i tapicerki
- usługi porządkowe
- handel środkami czystości, maszynami czyszczącymi, sprzętem ręcznym, papierami, dozownikami etc.
www.megachem.pl
Stały bywalec

Postprzez andrzej zabiega » czwartek, 7 sty 2010, 10:49

szanowni forumowicze, wszystkie nieporozumienia wynikające z toczonej dyskusji (nie tylko w tym temacie) mają swoje źródło w stosowanej nomenklaturze; już raz w jednym z tematów zaznaczyłem, że brak jednoznacznie ustalonego nazewnictwa powoduje nieporozumienia w wielu poruszanych kwestiach; polerka, tarczówka, maszyna wysokoobrotowa, podłoga elastyczna, lino, podłoga syntetyczna, walcówka - dla wielu osób te terminy oznaczją bardzo różne sprzęty czy podłogi, a i tak przytoczyłem wąski zakres;
moim skromnym zdaniem to o czym toczy sie tu rozmowa wymaga też uściślenia;
maszyny jednotarczowe, wysokoobrotowe swoją konstrukcją (nie posiadają obciążników, konstrukcja prowadzenia talerza jest zazwyczaj wspomagana dodatkowym kółkiem prowadzącym oraz zawierzenie padhaltera jest bardziej elastyczne) oraz ilością obrotów talerza na minutę (zazwyczaj od 1000 obr do 1500 obr) są stosowane i polecane (szczególnie przez tarket) do pielęgnacji wykładzin PCW; proszę przeczytać warunki konserwacji wykładzin w broszurach firmy tarket; inną kwestią są wytwarzane przez to urządzenie temperatury i ich wpływ na funkcjonowanie wykładziny - temat na całkiem inne rozważania i ze względu na pojemność tematu napewno nie na forum; urządzenia walcowe szczotkowe nie mają zastosowania do czyszczenia podłóg gładkich - czy wyczyszczą? myślę, że w jakimś stopniu tak, ale uważam, że praca takim sprzętem jest ok na wykładzinie dywanowej, a nie na PCW, linoleum czy kauczuku;
kwestia następna czy maszynami jednotarczowymi o obrotach 400 w minucie czy 150 w minucie można polerować? stosowania jednotarczówki do polerowania a przeznaczonej do szorowania i szlifowania jest po prostu niezgodne z jej przeznaczeniem;
w przypadku podłóg drewnianych do polerowania można używać jedynie maszyn o obrotach 150 w minucie;
czy maszyna jednotarczowa wysokoobrotowa (1000 do 1500 obr/min) czyści wykładziny elastyczne? oczywiście, że tak; i to doczyszcza dość duże zabrudzenia; jednak czas jaki trzeba poświęcić na takie czyszczenie jest dłuższy niż mycie gruntowne i nałożenie powłoki; no i niektórych zabrudzeń nie da się taką metodą usunąć;
maszyny obrotowe szczotkowe o szczotkach walcowych mają, jak zaznaczyłem wcześniej, zastosowanie przedewszystkim do czyszczenia wykładzin dywanowych oraz można je stosować do mycia podłóg gładkich, ale nie do polerowania;
tak więc uściślenie i ujednolicenie pojęć jest sądzę bardzo istotne i na pewno w przyszłości pozwoli na uniknięcie wielu nieporozumień;
andrzej zabiega
Stały bywalec

Postprzez mugeimumei » poniedziałek, 8 mar 2010, 19:18

Chciałbym dodać w tym temacie, że sprzątam obiekt na którym jest wykładzina PCW. Używam do czyszczenia (zamiennie) dwóch preparatów: PP 2 i T222 Garuda oraz polerki wysokoobrotowej z białym padem z włosia naturalnego. Połysk rewelacyjny. Schodzą nawet duże zabrudzenia. Nadmieniam, że jest to tzw. market budowlany.
KO
mugeimumei
Nowy

Powrót do Pielęgnacja i zabezpieczanie podłóg twardych